Restauracja „Zaścianek Polski” funkcjonuje na lokalnym, rynku kulinarnym od 2006 roku. W 2007 roku restauracja została laureatem konkursu „Microprzedsiębiorca Roku 2007”. Naszą specjalnością są dania kuchni regionalnej takie jak pierogi, pyzy, potrawy z wołowiny i jagnięciny.

„Idziemy na dawny trakt królewski. Stąpamy śladami ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. To stara ulica Asłanowicza, gdzie znajduję się nasza restauracja czynna od niedzieli do niedzieli. Wzrok biegnie ulicą do jej końca. A tam – widok napawający dumą każdego mieszkańca Siedlec i zadziwienie dla gości. Pałac Aleksandry z Czartoryskich księżnej Ogińskiej w całej krasie. Dziś jest siedzibą władz uczelni – Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Gość po zjedzeniu zdrowego obiadu, może zanurzyć się chwilę w XVIII wieku i pospacerować w Aleksandrii – przypałacowym parku nazwanym od imienia dawnej właścicielki miasta. Zasiadamy w przytulnym boksie restauracji Zaścianek Polski. Między dekoracjami ściennymi: certyfikaty, nagrody, osiągnięcia.”

Potrawy, które w szczególności polecamy oznaczone są certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza, a w nich prawdziwy staropolski żur, będzwały jak u babci, pierogi, których posiadamy 8 gatunków oraz wiele innych dań. Godne skosztowania są u nas dania z jagnięciny, którą podajemy jako jedyni na siedleckim rynku konsumpcyjnym. Znak Dziedzictwa Kulinarnego jest znakiem rozpoznawalnym w całej europie i ma między innymi na celu informować o wysokiej jakości i oryginalnej recepturze serwowanych produktów. W naszym menu znajdą Państwo również niepasteryzowane piwa z regionalnych browarów oraz doskonałej jakości wina.

„Można u nas skorzystać z bezprzewodowego Internetu. W zaciszu boksów, z których składa się sala konsumpcyjna, można prowadzić spotkania biznesowe czy towarzyskie. Świadczymy też szerokie usługi cateringowe, obsługujemy przyjęcia okolicznościowe, zarówno w naszych lokalach jak i u klienta. Przyjmujemy zamówienia na potrawy na wynos na różne okazje. Dowozimy pod wskazany adres. Gotujemy też posiłki regeneracyjne dla zakładów pracy. Postawiliśmy na regionalizm w potrawach i wystrojach sal, na jakość, na zdrowe jadło, na dobrą polską tradycję.”

„Pracujemy częściowo na garnkach Zeeptera, powoli wprowadzamy do menu potrawy bez soli i tłuszczu, sporządzane na patelniach wspomnianej firmy.”
Jeśli chcą Państwo poznać bogactwo smaków Mazowsza i spędzić czas w przytulnym, stylizowanym wnętrzu zapraszamy do nas.

Restauracja Zaścianek Polski Zaprasza!


Źródło: Moje Mazowsze; Urszula Tomasiuk "Podkowa przy królewskim trakcie"